Daily schedule

Our daily schedule offers time for children to participate in both group activities and independent child choice activities.

Zapraszamy dzieci do przedszkola:

6:30 – 7:45

Witamy serdecznie wszystkich przedszkolaków!
W tym czasie dzieci zbierają się w salach, zapraszamy ich do zabaw- zarówno dowolnych jak i zespołowych. Rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową, pracujemy z dziećmi indywidualnie (praca kompensacyjno-wyrównawcza).

Przygotowanie do śniadania:

7:45 – 8:00

Korzystamy z toalety, myjemy rączki, dyżurni gotowi? Czas najwyższy na śniadanie.

Śniadanie:

8:00 – 8:30

Smacznego… Dziękujemy wszystko zjemy!

Mycie zębów:

8:45 – 9:00

Dbamy o higienę jamy ustnej.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze:

9:00 – 11:50

W grupach wiekowych realizujemy program wychowania przedszkolnego, każdego dnia uczymy się czegoś nowego, odkrywamy kolejne tajemnice naszego świata. Robimy to nie tylko w naszej sali! Uwielbiamy spacery, podczas których obserwujemy nieustannie zmieniającą się przyrodę.
Młodsze grupy po zajęciach dydaktycznych aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Przygotowanie do obiadu:

11:50 – 12:00

Korzystamy z toalety, myjemy rączki – przyszedł czas na obiadek! Czy dyżurni są już  gotowi?

Obiad:

12:00 – 12:30

Smacznego!

Czas na relaks / Zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu:

12:30 – 13:50

Po obiadku koniecznie brzuszki odpoczywają. Dzieciom najmłodszym organizujemy leżakowanie, natomiast starsze dzieci odpoczywają na dywanie. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców. Po zasłużonym odpoczynku starsze grupy aktywnie spędzają czas na placu zabaw bądź obserwują przyrodę na spacerach.

Przygotowanie do zupy:

13:50 – 14:00

To czas doskonalenia czynności samoobsługowych- korzystamy z toalety, myjemy rączki itp.

Zupa:

14:00 – 14:30

Zupka to dla nas pestka i szybciutko wszystko znika w naszych małych brzuszkach.

Zajęcia dodatkowe:

14:30 – 15:15

W tym czasie realizujemy według potrzeb nasze zajęcia dodatkowe, spędzamy wesoło czas w sali.

Przygotowanie do podwieczorku:

15:15 – 15:30

Przedszkolaczki samodzielnie wykonują wszystkie czynności samoobsługowe i higieniczne związanie z przygotowaniem do pysznego podwieczorku.

Podwieczorek:

15:30 – 16:00

Smacznego!

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zakończenie dnia w przedszkolu:

16:00 – 17:00

Dzieci czekając na swoich rodziców bawią się w dowolnie przez siebie wybrane zabawy. W tym czasie skupiamy się na rozwijaniu zdolności i zainteresowań, pracujemy z dziećmi indywidualnie.