Bo edukacja zaczyna się w przedszkolu
Dzieciństwo

to cenny czas

Wierzymy, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie przyjaznego środowiska i  doświadczeń, które oddają radości dzieciństwa, pielęgnują indywidualny wzrost i rozwój każdego dziecka oraz torują drogę do sukcesu w życiu i dalszej edukacji w szkole.

Zajęcia, które zapewniamy dzieciom w ramach czesnego:

 

 
  • Let’s play together”  dwa razy w tygodniu podczas zajęć z języka angielskiego dzieci osłuchują się z językiem. Poprzez formę zabawy uczymy się wielu rymowanek, piosenek i nowych słówek.

 

  • Przedszkolaki biorą udział w zajęciach rytmiki. Staramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie, do których próbujemy koordynować nasze ruchy i całe ciało.
 
  • Gimnastyka buzi i języka raz w tygodniu odbywają się grupowe zajęcia logopedyczne, które mają na celu usprawnić aparat mowy, kształtować słuch fonemowy i fonematyczny. Dzięki temu zwiększamy możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka przez naszego przedszkolaka.
 
  • Gimnastyka całego Smyka – codzienne zajęcia ruchowe dla naszych przedszkolaków.
 
  • Fantazjowanie przez malowaniezajęcia plastyczne odbywają się codziennie. Fantazjujemy przy pomocy masy solnej, plasteliny, papieru i innych materiałów. Skupiamy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami. Uczymy się współpracy w grupie. Poznajemy swoje mocne strony, a kto wie może nawet odkryjemy talenty…
 
  • Raz w miesiącu odbywają się koncerty i przedstawienia teatralne.
 
  • Raz na dwa miesiące bierzemy udział w dziecięcych eksperymentach.
 
  • Raz na dwa miesiące prowadzimy zajęcia kulinarne.
 
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi – zapraszamy gości oraz rodziców, którzy mogą opowiedzieć dzieciom np. o ciekawych zawodach, które wykonują.
 
  • Raz w miesiącu dzieci oswajają się z pieskiem podczas zajęć z dogoterapii.
 
  • ABC dobrego wychowania – zasady savoir – vivre’u dla najmłodszych. Raz w tygodniu przybliżamy  przedszkolakom zasady dobrego zachowania. Dzieci poprzez samodzielne przedstawianie scenek dramowych mogą je emocjonalnie przeżyć i w ten sposób intensywniej zapamiętać właściwe zasady. Chcemy sprawić, aby zwroty grzecznościowe i kulturalne zachowanie kształtowało się już od tych najmłodszych lat. Zajęcia o emocjach maja za zadanie uświadomić dzieciom wartości wynikające z poznania i rozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych ludzi.
 
  • „Łamigłówki Mądrej Główki”,  raz w tygodniu odbywają się zajęcia matematyczne z elementami przedsiębiorczości. Poprzez gry i zabawy dzieci poznają świat matematyki przy pomocy programu autorskiego prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
 
  • Mamo, tato już wiem jak być bezpiecznym przedszkolakiem (bezpieczeństwo z elementami pierwszej pomocy). Zajęcia mają na celu kształtowanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w przedszkolu i poza nim. Dzieci doskonalą prawidłowe nawyki w sytuacji zagrożenia.
 
  • Kodowania na dywanie, na zajęciach nauki kodowania wykorzystujemy nowoczesne technologie poprzez wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Poprzez zabawę kodowania i programowania, dzieci uczą się logicznego myślenia, a także rozwiązywania problemów na bieżąco, co umożliwia rozwój czynności intelektualnych, które dzieci stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
 
  • Język kaszubski, na zajęciach z języka kaszubskiego, które odbywają się raz w miesiącu nasze maluchy poznają podstawowe zwroty w języku kaszubskim, poznają kulturę i tradycję naszego regionu po przez zabawę oraz legendy, osłuchują się z charakterystyczną mową kaszub przez muzykę, uczą się charakterystycznych symboli regionu przez twórcze działanie. 

   

  • Zajęcia plastyczne odbywają się codziennie.
W ramach opłat czesnego naszych przedszkolakom zapewniamy również opiekę specjalistów: logopedy i psychologa.
Nasz zespół
Zajęcia dodatkowe

Przygotowaliśmy dla Państwa dzieci także ofertę zajęć dodatkowo płatnych:

Zajęcia taneczne hip-hop

2

Hip-Hop jest tańcem adresowanym do dzieci szczególnie aktywnych, mających niespożyte pokłady energii. Tutaj pod okiem specjalisty nauczymy się ciekawych układów tanecznych i rozruszamy nasze małe ciałka.

55 zł/miesiąc/1x w tygodniu

Zajęcia taneczno-baletowe

1

Zajęcia taneczno-baletowe z elementami gimnastyki odbywają się raz w tygodniu. Nad opanowaniem podstawowych elementów taneczno-baletowych i gimnastycznych czuwa zawodowa tancerka baletowa.

55 zł/miesiąc/1x w tygodniu

Logopedia indywidualna

3

Wady wymowy mają bardzo duży wpływ na rozwój każdego dziecka, jak i na jego osiągnięcia edukacyjne. Wychodzimy więc do Państwa z dodatkową propozycją zajęć indywidualnych, gdzie specjalista pracuje sam na sam z dzieckiem nad konkretną wadą wymowy.

45 zł/zajęcia

Judo

judo

Istotą holistycznego rozwoju dziecka jest przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Zajęcia judo nie tylko pomagają korygować wady postawy, ale także pozytywnie stymulują pracę mózgu. Ćwiczenia sprzyjają poprawie refleksu, koncentracji i wyciszeniu dziecka.

77 zł/ miesiąc/1x w tygodniu

Przedszkoliada

przedszkoliadaZajęcia Drużyny Kangura wzbudzają zainteresowanie ruchem i kulturą fizyczną. Ćwiczenia z piłką zaspokajają potrzebę spontanicznej aktywności dziecka, zachęcają do podejmowania aktywności fizycznej i rozwijają umiejętność współdziałania w grupie.

55 zł/ miesiąc/1x w tygodniu