Bo edukacja zaczyna się w przedszkolu
Dzieciństwo

to cenny czas

Wierzymy, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie przyjaznego środowiska i  doświadczeń, które oddają radości dzieciństwa, pielęgnują indywidualny wzrost i rozwój każdego dziecka oraz torują drogę do sukcesu w życiu i dalszej edukacji w szkole.

Zajęcia, które zapewniamy dzieciom w ramach czesnego:

• Let’s play together”  dwa razy w tygodniu podczas zajęć z języka angielskiego dzieci osłuchują się z językiem. Poprzez formę zabawy uczymy się wielu rymowanek, piosenek i nowych słówek.

• dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z rytmiki. Staramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie, do których próbujemy koordynować nasze ruchy i całe ciało.

• Gimnastyka buzi i języka raz w tygodniu odbywają się grupowe zajęcia logopedyczne, które mają na celu usprawnić aparat mowy, kształtować słuch fonemowy i fonematyczny. Dzięki temu zwiększamy możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka przez naszego przedszkolaka.

• Gimnastyka całego Smyka – codzienne zajęcia ruchowe dla naszych przedszkolaków

• Fantazjowanie przez malowanie, co najmniej dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia plastyczne, fantazjujemy przy pomocy masy solnej, plasteliny, papieru i innych materiałów. Skupiamy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami. Uczymy się współpracy w grupie. Poznajemy swoje mocne strony, a kto wie może nawet odkryjemy talenty…

• raz w miesiącu odbywają się koncerty i przedstawienia teatralne

• raz w miesiącu bierzemy udział w dziecięcych eksperymentach

• spotkania z ciekawymi ludźmi – zapraszamy gości oraz rodziców, którzy mogą opowiedzieć dzieciom np. o ciekawych zawodach, które wykonują

• raz w miesiącu dzieci oswajają się z pieskiem podczas zajęć  z dogoterapii

• ABC dobrego wychowania – zasady savoir – vivre’u dla najmłodszych. Raz w tygodniu przybliżamy  przedszkolakom zasady dobrego zachowania. Dzieci poprzez samodzielne przedstawianie scenek dramowych mogą je emocjonalnie przeżyć i w ten sposób intensywniej zapamiętać właściwe zasady. Chcemy sprawić, aby zwroty grzecznościowe i kulturalne zachowanie kształtowało się już od tych najmłodszych lat. Zajęcia o emocjach maja za zadanie uświadomić dzieciom wartości wynikające z poznania i rozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych ludzi.

• „Łamigłówki Mądrej Główki”, dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia matematyczne z elementami przedsiębiorczości. Poprzez gry i zabawy dzieci poznają świat matematyki przy pomocy programu autorskiego prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

• Mamo, tato już wiem jak być bezpiecznym przedszkolakiem (bezpieczeństwo z elementami pierwszej pomocy). Zajęcia mają na celu kształtowanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w przedszkolu i poza nim. Dzieci doskonalą prawidłowe nawyki w sytuacji zagrożenia.

• Kodowania na dywanie, na zajęciach nauki kodowania wykorzystujemy nowoczesne technologie poprzez wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Poprzez zabawę kodowania i programowania, dzieci uczą się logicznego myślenia, a także rozwiązywania problemów na bieżąco, co umożliwia rozwój czynności intelektualnych, które dzieci stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

• Język kaszubski, za zajęciach z języka kaszubskiego, które odbywają się raz w miesiącu nasze maluchy poznają podstawowe zwroty w języku kaszubskim, poznają kulturę i tradycję naszego regionu po przez zabawę oraz legendy, osłuchują się z charakterystyczną mową kaszub przez muzykę, uczą się charakterystycznych symboli regionu przez twórcze działanie.
W ramach opłat czesnego naszych przedszkolakom zapewniamy również opiekę specjalistów: logopedy i psychologa.
Learn more